• دوره آموزشی تازه های پزشکی قانونی برای قضات استان

   دوره آموزشی تازه های پزشکی قانونی برای قضات استان

   دوره آموزشی تازه های پزشکی قانونی برای قضات استان

   به همت واحد آموزش اداره کل پزشکی قانونی و دادگستری استان دوره آموزشی یک روزه "تازه های پزشکی قانونی" برای کلیه قضات استان تشکیل شد.

   به همت واحد آموزش اداره کل پزشکی قانونی و دادگستری استان دوره آموزشی یک روزه "تازه های پزشکی قانونی" برای کلیه قضات استان تشکیل شد.

   به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان خراسان شمالی، مدیر کل پزشکی قانونی استان،دکتر سلحشور در این جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین و تسلیت ایام سوگواری سرور شهیدان، امام حسین (ع)، از همکاری دادگستری استان در برگزاری این دوره تشکر کرد و گفت: وجود برخی چالشها و مسائل در بررسی پرونده های تجاوزات جنسی لزوم برگزاری این دوره را مسلم کرد تا با ارائه مطالب مرتبط برخی ابهامات رفع شوند.

   در ادامه حجت الاسلام جعفری، رئیس کل دادگستری استان نیز به همکاری خوب مجموعه پزشکی قانونی با دادگستری استان اشاره کرد و گفت : از آنجا که رسیدگی قضایی به بسیاری از پرونده‌ها نیازمند ارائه نظر کارشناسان و متخصصان پزشکی قانونی است، برگزاری جلساتی از این دست،زمینه ارتقا و رشد مهارتهای افراد را در این حوزه فراهم می کند .

   در ادامه این دوره، دکتر مینوی، مدیر کل آموزش و منابع علمی سازمان پزشکی قانونی کشور،ارتباط مناسب و موثر برقرار شده بین پزشکی قانونی استان با دستگاه های مرتبط از جمله دانشگاه علوم پزشکی، سازمان نظام پزشی و از همه بیشتر دادگستری استان را از نقاط قوت این مجموعه برشمرد.

   دکتر مینوی، به نقش پزشکی قانونی در رسیدگی به جرائم جنسی اشاره کرد و نکاتی را در خصوص تعریف جرم جنسی، نحوه اثبات تجاوز در پزشکی قانونی و هویت متجاوز ارائه کرد. وی همچنین چندین نمونه گواهی های صادره در خصوص پرونده‎های جرائم جنسی که از سوی پزشکی قانونی صادر شده اند را تشریح کرد و در خصوص زمان طلایی در بررسی این پرونده ها نکاتی را توضیح داد.

   در پایان ، متخصص پزشکی قانونی ، دکتر سلحشور در خصوص آزار جنسی کودکان و تجاوز جنسی به آنها نکاتی را برای حاضرین ارائه کرد.

   این دوره آموزشی یک روزه در محل دادسرای بجنورد و با حضور دادستان مرکز و کلیه قضات استان برگزار شد.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: