FA | EN | AR
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 47
جمع بازديدها تاكنون: 893642


مركز آموزشي و تشخيصي آزمايشگاهي پزشكي قانوني بجنورد افتتاح شد

همزمان با دهه مبارک فجر، صبح امروز، چهارشنبه 18 بهمن ماه ساختمان مركز آموزشي و تشخيصي آزمايشگاهي پزشكي قانوني استان خراسان شمالي با حضور دكتر شجاعي رييس سازمان افتتاح شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان پزشكي قانوني كشور مركز آموزشي و تشخيصي آزمايشگاهي بجنورد در زميني به مساحت سه هزار متر مربع به بهره‌برداري رسيد. اين مجموعه شامل بخش‌هاي مختلف آزمايشگاه و تشريح است كه با افتتاح آن و تأمين تجهيزات آزمايشگاهي،  پس از اين بسياري از آزمايش‌هاي تخصصي در شهر بجنورد انجام خواهد شد و به جز آزمايش هاي ژنتيك و برخي موارد معدود آزمايشگاهي ديگر نيازي به ارسال نمونه ها به شهر مشهد نيست.

زمان اتمام پروژه های دولتی 2.5 برابر بخش خصوصی است

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در مراسم افتتاح مركز آموزشي و تشخيصي آزمايشگاهي پزشكي قانوني بجنورد با اشاره به اينكه فرايندهاي اداري نبايد مانع انجام كار شود، اظهار داشت: احداث يك ساختمان بايد در نرم زماني مشخص به اتمام برسد و فرايندهاي اداري نه تنها نبايد مانع انجام كارها شود بلكه بايد روند كار را تسهيل كند.


دكتر شجاعي با انتقاد از طولاني شدن احداث ساختمان ها افزود: مراحل ساخت و تكميل یک ساختمان با 3 هزار متر بنا، نباید 7 سال طول بکشد بلكه بايد با نُرم طبیعی در زمان کوتاه به اتمام برسد. به بيان ديگر مي توان با كار جدي تر زمان را کوتاه كرد و هزینه ها را پایین آورد.

وي ضمن ابراز خرسندي از تكميل و بهره برداري از ساختمان مركز آموزشي و تشخيصي آزمايشگاهي پزشكي قانوني بجنورد، از مقامات قضايي و اجرايي استان كه در ساخت اين پروژه همكاري داشتند قدرداني كرد.

نقش پزشکی قانونی در احقاق حق، غیرقابل انکار است

در اين مراسم رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی نيز گفت: در كارشناسي هاي تخصصی و مواردي که باید احقاق حق صورت گيرد، نقش پزشکی قانونی، غیرقابل انکار و بسيار مهم است.

اسدالله جعفري با اشاره به اهمیت خدمات پزشکی قانوني گفت: به اعتقاد من پزشکی قانونی نقش مهمی دارد و پزشکان قانونی بازوی مشورتی،  تخصصی و تشخیصی قضات در مقام احقاق حق هستند.

جعفری افزود: به دلیل پیچیدگی و تنوع پدیدهایی که این روزها اتفاق می افتد، پزشکی قانونی هر چه از کارآمدی و بالندگی بالاتری برخوردار باشد قضات تصمیم درست تری می گیرند. لذا نظر پزشکی قانونی نظر صائب و مؤثر است که مورد اعتنا و اعتماد و تکیه قاضی پرونده در مقام احقاق حق خواهد بود.

گفتني است پس از برگزاري مراسم افتتاح مركز آموزشي و تشخيصي آزمايشگاهي بجنورد كه جمعي از معاونان و مديران كل سازمان، رييس كل دادگستري خراسان شمالي و جمعي از مقامات استاني در آن حضور داشتند، دكتر شجاعي از بخش هاي مختلف ساختمان بازديد و با کارکنان آن ديدار و گفت و گو كرد.

در سفر به استان خراسان شمالي دكتر شجاعي و هيأت همراه همچنين در جلسه شواري قضايي استان كه بعد از ظهر روز چهارشنبه برگزار می شود شركت خواهند کرد.

 

 

تاریخ انتشار: ٢١:٤٤ -1396/11/20 کد مطلب :٣٠٩٤٩
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: بجنورد - میدان فردوسی - خیابان شهید رضا امامی - شهید امامی5 کدپستی: 9414839691
تلفن: 2239592، دورنگار: 2239593،
پیام کوتاه: 20001372