FA | EN | AR
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 49
جمع بازديدها تاكنون: 893644


در آخرین روز دی ماه، استنشاق گاز منواکسید کربن جان یک نفر را گرفت

در آخرین روز دی ماه، استنشاق گاز منواکسید کربن جان یک نفر را گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی خراسان شمالی، دکتر سلحشور با اعلام این خبر افزود: از آنجا که پزشکی قانونی تنها مرجع بررسی علت فوت مرگ‌های مشکوک و از جمله آنها، مرگ بر اثر مسمومیتها از جمله استنشاق گاز منواکسید کربن است، و پیرو تماس مرجع قضایی، روز گذشته، کارشناسان این اداره کل در محل حضور یافته و با معاینه و بررسی آزمایشگاهی نمونه‌های مربوط به این فرد، علت مرگ این مرد، مسمومیت با گاز منواکسید کربن تعیین گردید.
مطابق این گزارش: نصب وسیله غیراستاندارد گرمازا (اجاق خوراک پزی) در داخل اتاق باعث انتشار گاز در محیط و در نهایت مرگ این مرد 44 ساله شد.
مدیر کل پزشکی قانون استان، افزایش آمار مرگ ناشی از استنشاق گاز منواکسید کربن را در مقایسه با سال گذشته نگران‌کننده دانست و گفت: با اینکه هنوز امار ده ماهه مرگ بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن از کل استان جمع‌آوری نشده، اما در مقایسه با نه ماه سال گذشته، تعداد متوفیان مسمومیت با گاز منو اکسید در استان افزایش بسیار بالایی دارد. این آمار تا پایان آذر ماه سال گذشته تنها شش نفر بود اما تا کنون مرگ17 نفر بر اثر استشاق این گاز تایید شده است.
دکتر سلحشور در خصوص عدم اگاهی برخی رسانه‌ها افزود: متاسفانه هنوز مشاهده می‌شود که برخی رسانه‌ها بدون اخذ تاییدیه پزشکی قانونی به عنوان مرجع، آمار مرگ با گازگرفتگی را اعلام می‌کنند. این اتفاق گاه در خصوص متوفیان تصادفات نیز می‌افتد که از همینجا مجددا اعلام می‌کنیم پزشکی قانونی تنها مرجع تعیین علت فوت مرگهای مشکوک است.

تاریخ انتشار: ٠١:٢٣ -1396/11/01 کد مطلب :٣٠٧٥١
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: بجنورد - میدان فردوسی - خیابان شهید رضا امامی - شهید امامی5 کدپستی: 9414839691
تلفن: 2239592، دورنگار: 2239593،
پیام کوتاه: 20001372