FA | EN | AR
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 35
جمع بازديدها تاكنون: 893630


صدمات ساختگی در پزشکی قانونی قابل تشخیص است

از کلِ هشت هزار و 749 معاینه انجام شده تا پایان مرداد، مدعیان نزاع و تصادف، همچنان، بیشترین تعداد را به خود اختصاص می‌دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی،همواره ارتباط مستقیمی بین ایام تعطیلات که سفرهای بیشتری در آن‍‌ها صورت می‌گیرد و تعداد مصدومین و متوفیان تصادفات وجود دارد، مطابق این الگو امسال در اردیبهشت ماه با تعداد 335 نفر کمترین مدعی مصدوم تصادفات و مرداد ماه با 437 نفر بیشترین تعداد را داشته اند.
بررسی تفکیک شهرستانی آمار مدعیان مصدومیت در تصادف تا پایان مرداد نشان می‌دهد، روزانه قریب سیزده نفر مصدوم تصادفات (87/12 نفر) در مراکز پزشکی قانونی معاینه شده‌اند. همچنین مطابق این گزارش، بجنورد با 933 نفر بیشترین تعداد افراد معاینه شده را داشته است.
بررسی دقیق تر این آمار معاینات انجام نشان می‌دهد، از یک هزار و 995 نفر مدعی مصدومیت در تصادفات، یک هزار و 406 نفر مرد و 589 نفر زن بوده‌اند.

صدمات ساختگی در پزشکی قانونی قابل تشخیص است 

متخصص پزشکی قانونی، دکتر سلحشور، در خصوص علت استفاده از عبارت" مدعی " در اعلام آمار تصادفات را وجود صدمات ساختگی توسط افراد مراجعه کننده برشمرد و در این خصوص گفت: صدمات ساختگی ادعا شده توسط افراد هم در نزاع و هم در تصادف قابل تشخیص هستند. کارشناسان پزشکی قانونی، بر اساس کتب مرجع موجود در پزشکی قانونی و تجربه و آموزشهای لازم در این خصوص، در اکثر مواقع صدمات ساختگی را تشخیص داده و به مرجع قضایی اعلام می‌دارند تا اقدامات لازم در این خصوص انجام پذیرد.
در پایان این گزارش،دکتر سلحشور، مدیر کل پزشکی قانونی استان، عملکرد چهار فرآیند اصلی خدمات پزشکی قانونی استان را تا پایان مرداد ماه چنین برشمرد: عملکرد پنج ماهه نخست امسال در پزشکی قانونی، با افزایشی سه درصدی نسبت به مشابه سال کذشته، به ده هزار و 470 مورد رسید.
تعداد کمیسیون‌های برگزار شده، 64 مورد، آزمایشات انجام شده، هزار و 383 مورد، معاینات انجام شده، هشت هزار و 749 مورد و تعداد اجساد ارجاعی معاینه شده تا پایان مرداد ماه 274 مورد بودند.

تاریخ انتشار: ٠٠:٣٤ -1396/06/26 کد مطلب :٢٩٦٦٧
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: بجنورد - میدان فردوسی - خیابان شهید رضا امامی - شهید امامی5 کدپستی: 9414839691
تلفن: 2239592، دورنگار: 2239593،
پیام کوتاه: 20001372