FA | EN | AR
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 28
جمع بازديدها تاكنون: 893623


اولین کنفرانس علمی تشخیص و درمان اختلال مصرف الکل در استان

به همت واحد آموزش اداره کل پزشکی قانونی و دانشگاه علوم پزشکی استان، برای اولین بار کنفرانس علمی تشخیص و درمان اختلال مصرف الکل در استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی خراسان شمالی، این کنفرانس در مورخ پنجشنبه، نوزدهم مرداد ماه، در سالن جلسات مرکز جامع سلامت شهری حر شهرستان بجنورد تشکیل شد.


در ابتدای این کنفرانس که با استقبال بسیار خوبی از سوی پزشکان و مشمولین آموزش مداوم پزشکی همراه بود، مدیر کل پزشکی قانونی استان، دکتر بابک سلحشور ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت: مدتی است شاهدیم که مشکلات و اختلالات ناشی از مصرف الکل باعث مرگ و میر تعدادی از هموطنانمان در بعضی از استان‌ها شده است؛ این مشکل سبب شد تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، ترتیب این برنامه آموزشی داده شود.


در ادامه دکتر قدیرزاده، پژوهشگر حوزه اعتیاد و مدیر کل حوزه ریاست ستاد پزشکی قانونی کشور در خصوص اپیدمیولوژی مصرف الکل در دنیا ، چرخش مالی تولید الکل و عوامل موثر بر میزان آسیب زایی الکل مطالبی را ارائه کرد. وی همچنین، در خصوص مشاهده ناخالصی‌های الکل‌های دست ساز ، همچون الکل چوب ( متانول) و مرگ بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف آن، هشدار داد.


در ادامه دکتر سلحشور در خصوص " تشخیص و ارزیابی مصرف الکل و درمان محرومیت"، دکتر میرترابی، عضو مرکز تحقیقات پزشکی قانون در خصوص "درمان دارویی اختلال مصرف الکل" و دکتر کاوه حجت در خصوص "درمان غیر دارویی اختلال مصرف الکل" سخنرانی کردند.
در پایان دکتر امینی و دکتر توکلی، متخصصین پزشکی قانونی و مسمومیت‌ها، درباره تشخیص و ارزیابی مسمومیت با متانول و اتانول سخنرانی کردند.
این دوره آموزشی یک روزه دارای امتیاز بازآموزی برای پزشکان، متخصصین، پرستاران و ماماها بود.

تاریخ انتشار: ٢٣:٠٤ -1396/05/20 کد مطلب :٢٩٢٥٩
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: بجنورد - میدان فردوسی - خیابان شهید رضا امامی - شهید امامی5 کدپستی: 9414839691
تلفن: 2239592، دورنگار: 2239593،
پیام کوتاه: 20001372