FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 96
جمع بازديدها تاكنون: 863405


قاتل خاموش در شب یلدا مادر و کودک را به خواب ابدی برد

در آخرین روز پاییز، استنشاق گاز منواکسید کربن جان مادر و کودک را گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی خراسان شمالی، دکتر سلحشور با اعلام این خبر افزود: از آنجا که پزشکی قانونی تنها مرجع بررسی علت فوت مرگ‌های مشکوک و از جمله آنها، مرگ بر اثر مسمومیتها از جمله استنشاق گاز منواکسید کربن است، و پیرو تماس مرجع قضایی، رو پنچ شنبه گذشته، کارشناسان این اداره کل در محل حضور یافته و با معاینه و بررسی آزمایشگاهی نمونه‌های مربوط به این افراد، علت مرگ هر دو نفر استنشاق گاز منواکسید کربن شناسایی شد.
مطابق این گزارش: نصب آبگرمکن در داخل حمام باعث انتشار گاز در محیط و در نهایت مرگ این مادر سی ساله و کودک یک و نیم ساله شد.
مدیر کل پزشکی قانون استان، افزایش آمار مرگ ناشی از استنشاق گاز منواکسید کربن را در مقایسه با سال گذشته نگران کننده دانست و گفت: با اینکه هنوز امار نه ماهه مرگ بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن در کل استان جمع آوری نشده، اما در مقایسه با نه ماه سال گذشته، تعداد متوفیان مسمومیت با گاز منو اکسید در استان افزایش بسیار بالایی دارد. این آمار تا پایان آذر ماه سال گذشته تنها شش نفر بود اما تا کنون مرگ شانزده نفر بر اثر استشاق این گاز تایید شده است.
دکتر سلحشور در خصوص عدم اگاهی برخی رسانه ها افزود: متاسفانه هنوز مشاهده می‌شود که برخی رسانه‌ها بدون اخذ تاییدیه پزشکی قانونی به عنوان مرجع، آمار مرگ با گازگرفتگی را اعلام می‌کنند. این اتفاق گاه در خصوص متوفیان تصادفات نیز می‌افتد که از همینجا مجددا اعلام می‌کنیم پزشکی قانونی تنها مرجع تعیین علت فوت مرگهای مشکوک است.

تاریخ انتشار: ٢٢:٢٣ -1396/10/01 کد مطلب :٣٠٤٩٤
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: بجنورد - میدان فردوسی - خیابان شهید رضا امامی - شهید امامی5 کدپستی: 9414839691
تلفن: 2239592، دورنگار: 2239593،
پیام کوتاه: 20001372